01232017Pzt
Last updateÇrş, 09 Kas 2016 12pm


Soru cevap

Ne kadar zamanda gitar öğrenilir ?

Basit bir iki parçayı üç beş saatlik bir çalışmadan sonra öğrenmeniz mümkün. Tabiki bu tek seferde değil, bir yada iki haftada olacaktır. Muhtemelen kulağa mükemmel gelmeyecek. Fakat en azından parça ayırt edilebilecektir. Ne kadar zamanda gitar öğrenilir sorusunun cevabı tamamen sizin ne kadar antreman yapıp, uğraştığınıza bağlı olarak değişecektir. Eğer gündelik alıştırmalarınızı aksatmadan devam ederseniz, birkaç ay içerisinde ciddi bir aşama kat edebilirsiniz.

Her gün alıştırma yaparak yada mümkün olduğunca düzenli aralıklarla çalışarak uzun vadede iyi bir gitarist olmanız mümkün. Eğer, uygun bir alıştırma metodu ile hergün 15 dakika çalışabilirseniz, kendisine hedef koymayıp, zorlamadan 60 dakika ayıran birinde göre çok daha iyi bir gitarist olabilirsiniz. Çoğu insan zaten bildiği şarkıları tekrar tekrar çalarak alıştırma yapar. Bu verimli bir çalışmadan ziyade fazla zaman kaybına neden olur. Bunun yerine daha ileri teknikleri öğrenip ilerleyebilirsiniz.

 

Gitar çalmaya başlamak için çok mu yaşlıyım?

Belki komik gelecek ama bu soruyu 16 yaşındaki gençlerden bile duymak mümkün. Fakat gitar çalmaya başlamak için hiç bir zaman geç kalmış değilsiniz. Tabiki hayranlıkla izlediğimiz birçok gitaristin geçmişini okuduğunuzda, ne kadar ufak yaşlarda başlamış olduklarına şaşabilirsiniz. Ancak, tüm gitaristlerde durum bu şekilde değil. 50 yaş üzerinde olupta gitar eğitimine başlayan ve keyif alan birçok insan görmek mümkün. Birkaç yıl sonra profesyonel olarak bile çalmaya başlayabilirsiniz.

Lightroom nedir? Ne işe yarar?

Lightroom, Photoshop'un sağladığı çok sayıda seçenek arasında gezinmek zorunda kalmadan dijital fotoğrafları düzenlemek için fotoğrafçıların fotoğraflarını en iyi şekilde ortaya çıkarmaya devam ederken görüntülerini etkili bir şekilde işlemek üzere ihtiyaç duyduğu hassas araçları sağlar.

Photoshop CC nedir?

Dijital görüntü işleme ve düzenlemeye yönelik endüstri standardı olan Photoshop, kapsamlı bir profesyonel rötuş araçları paketi sunar. Ayrıca, ilham vermek üzere tasarlanmış güçlü düzenleme özellikleriyle donatılmıştır.

EPS dosyaları nasıl kullanılır?

EPS (Encapsulated PostScript ) Vektörel tabanlı grafik dosyalarıdır. İlustrator ve corel draw vb vektörel grafik tasarım programları ile oluşturulurlar.

EPS dosya formatı Vektörel grafik tasarımların transferi amacı ile kullanılır. Coreldraw ve illustrator vb vektörel grafik düzenleme programları ile açıp düzenleneme yapabilirsiniz. Grafik öğe oluşturulurken kullanılan katmanlar, nesneler aynen kullanılabilir.

EPS uzantılı dosya Photoshop ile açılacak olursa katmanlar kullanılamaz ve gruplanmış öğeler çözülemez. 

Oyunlarda .dll Hataları ve Çözümü

    Genellikle bilgisayar oyunlarının yüklenmesi ardından oyun başlangıcında aldığımız d3dx9_41.dll misali errorlar canımızı sıkmakta. Oyun için verdiğiniz ücret ya da indirirken beklediğiniz sürenin çöpe gittiğini düşünebilirsiniz ama paniğe kapılmayın. Daha önceki derslerimizde anlattığımız .dll hataları konusunun çözümü buradada geçerli.
Bu hatalardan bazıları:
*d3dx9_30.dll
*d3dx9_39.dll
*d3dx9_41.dll
*d3dx9_42.dll

-Hata penceresi başlığında verilen .dll uzantılı dosyanın adını bir kenara yazın.
-.dll uzantılı dosyamızı www.dll-files.com adresinde aratın ve indirin.
-İndirdiğiniz dosyayı
                "Yerel Disk C: > Windows > System"
klasörüne atın. Dosya değişimini onayladıktan sonra PC'nizi yeniden başlatın ve sorun çözülmüş olacaktır.

Windows Live Messenger neden açılmıyor?

8 Nisan 2013 itibari ile Windows Live Messenger kapanmış bulunmaktadır. Msn adresi olanlar aynı adres ile skype üzerinden iletişime devam edebilmektedir. Skype üzerinden daha geniş çapta iletişim sağlamak mümkündür.

Ücretsiz telefon görüşmesi nasıl yapılır?

İnternet kullanımı yapan mobil cihazlar ile ücretsiz görüşme yapmak mümkündür. Telefonunuzda internet bağlantısı mevcutsa skype, line, viber gibi programları kullanarak ücretsiz şekilde mesafe fark etmeksizin arama yapabilir iletişim kurabilirsiniz.

Connected2.me nedir ne işe yarar?

Rastgele chat sitelerinden farklı olarak konuştuğunuz kişiyi bilmenize yarar. Ancak konuştuğunuz kişi sizi tanımamaktadır. Anonim olarak siteye giriş yaparak istediğiniz bir kişi ile doğrudan anonim chat yapabilirsiniz.

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN