02192017Pz
Last updateÇrş, 15 Şub 2017 9pm


BİLİŞİM MAKALELERİ

Türkiyenin Bilgi Sitesi http://bilgi-arsivi.com

Yeni nesil gençlik tüm araştırmalarını artık internet siteleri vasıtasıyla yapmaktadır. Bu gereksinimi karşılamak için gençlere özel yada belirli kullanıcı gruplarına hitap eden siteler kurulmuştur. Moda, ders, tarih, coğrafya v.s gibi değişik konular içeren siteler var olmakla birlikte bugün size tanıtacağımız site sözlük, genel kültür, resim kategorileri ile hayli iddialı olan http://bilgi-arsivi.com sitesinden kısaca bahsedeceğiz.

Bu sitede en çok osmanlı tarihi ile ilgili geniş bir arşiv bulunmaktadır. Osman gaziden son padişah Vahidettin hana kadar tüm padişahların dönemleri işlenmiş. Bunlar dışında osmanlı devleti zamanında yapılan savaşlar v.s gibi konularda ele alınmıştır. Osmanlı tarihi http://bilgi-arsivi.com/bilgiler/osmanli-tarihi linkine tıklayarak detaylı bilgi ve araştırma yapabilirsiniz.

Bir diğer bölüm ise sözlük bölümüdür. Bu bölümde günlük hayatta sık kullanılan fakat anlamları bilinmeyen kelimeler yer almaktadır. Bu bölümün en büyük özelliği ise ziyaretçilere verilen bilgi aktarma görevidir. Eksik yada yanlış mı var yorumlarınızla bilgi ekleyebilir yada yanlış olduğunu ifade edebilirsiniz. Nedir, ne demek, eş anlamlısı http://bilgi-arsivi.com/bilgiler/sozluk linkindeki sözlük kategorisinde yer almaktadır. Bilgiye ihtiyaç duyulan bu dönemde yeni site olan http://bilgi-arsivi.com sitesine başarılar ve şans dileriz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN