02262017Pz
Last updatePzt, 20 Şub 2017 11am


465 Çözümlü Örnek ile
C Programlama Dili
İşaretçiler (Pointers) ? Dosyalar ? Paralel Port Test Cihazları
Şerafettin Arıkan

ckitabGözden geçirilmiş ve güncellenmiş 6. Baskısını yapan kitap, çıktığı ilk günden beri gerek üniversitelerde ve özel kurslarda ?C Programlama Dili? dersi için temel ders kitabı olarak binlerce öğrenciye, gerekse programı kendi kendine öğrenmek isteyen kişilere rehber kitap olmuştur. Kitap, her yeni baskısında bir önceki baskı için akademisyenlerden, öğrencilerden ve okuyuculardan gelen istek/öneri/eleştiriler dikkate alınarak hazırlanarak, kitabın okuyucu dostu olması amaçlanmıştır.
Kitap C Programlama Dilini hiç bilmeyenlere hitap edecek şekilde hazırlanmış, konular kolaydan zora doğru sıralanmıştır. Konular şekil ve tablolarla daha ayrıntılı bir biçimde incelenmiş ve örnek programların sayısı arttırılarak konunun daha iyi anlaşılması hedeflenmiştir. Her bölümün sonunda, konu ile ilgili sorulara yer verilerek hem konunun daha iyi öğrenilmesi hem de olası sorunlardan ne yapılması gerektiği konularına açıklık getirilmiştir. Kitabı bitiren bir okuyucu, programı ileri düzeyde kullanabilecek düzeye gelebilecektir. Ayrıca kitapta: Temel elektronik eğitimi alanların bu bilgilerini yazılımla birleştirerek ortaya yeni projeler çıkarabilecekleri konuları da içermektedir. Bu doğrultuda Türkçe kitaplarda çok fazla yer almayan bilgisayarın paralel portuna bağlanan kontrol devrelerinin yapımı ve bu devrelerin yazılımla denetimi konusuna da yer verilmiştir.

 

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-    C Programlarının Bir Kısmının C++ Eşdeğeri
-    Program Denetim Deyimleri
-    İşaretçiler (Pointers)
-    Fonksiyonlar
-    Değişkenlerin Saklanması
-    Veri Yapıları
-    Dosyalar
-    Seri ve Paralel Portların Kullanımı
-    Paralel Port Test Cihazları
-    Matematiksel Fonksiyonlar
-    465 Çözümlü Örnek İle

 

 

KİTABIN ÖZELLİKLERİ

Seçkin Yayıncılık

Sağlık Sokak No: 21, 06410 Sıhhiye/ANKARA
Tel: (0 312) 435 30 30
Faks: (0 312) 435 24 72
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.">Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Baskı Sayısı
: 6. Baskı
Baskı Tarihi : 2012/09
Ebad : 18x24 cm
Sayfa : 399
Fiyat : 29,50 TL
Barkod : 9789750220265
ISBN : 975 02 2026 5
Kategori :Bilgisayar, Programlama ? C Programlama ? Üniversite Ders Kitabı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN