02262017Pz
Last updatePzt, 20 Şub 2017 11am


Her Yönüyle İnternetin Altyapısı TCP/IP - Murat Yıldırımoğlu

Her Ynyle nternetin Altyaps TCP IP

Kitap Özellikleri
ISBN : 978-9756-477-55-7
Basım Tarihi : 2013
Baskı : 11. baskı
Sayfa : 227
Ebat : 16,5 x 24 cm.
Eğer internette sıradan bir sörfçü olmanın ötesine geçmeye niyetiniz varsa, bu bilgisayar ağı protokolü, onun nasıl işlediğini kavramalısınız.

 

Hızla Büyüyen ve Karmaşıklaşan TCP/IP Ağları İçin Tek Kapsamlı Kaynak!

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte TCP/IP kısaltması giderek daha fazla kullanılır oldu. İnternetin üzerinde kurulu olduğu bu bilgisayar ağı protokolü, onun nasıl işlediğini anlamanın vazgeçilmez anahtarı? Eğer internette sıradan bir sörfçü olmanın ötesine geçmeye niyetiniz varsa, TCP/IP hakkında olabildiğince çok şey öğrenmelisiniz. Kısa sürede baskı üstüne baskı yapan, baştan aşağı yenilenen kitap, en yeni internet teknolojilerine göre yeniden kaleme alındı ve güncellendi.  

? TCP/IP:İnternet Protokolü ? Windows Sockets ? IP Adresleme ? User Datagram Protocol ? Subnet Maskesi, Subnetting ? IP Yönlendirme (Routing) ? DHCP ? WINS ? SNMP ? Proxy Agent ? DNS ? FTP ve Telnet ? Browsing Service ? NAT ? IPv6

Murat Yıldırımoğlu

1964?ün son haftası, Ankara?da doğdu. 1988 yılında elektronik mühendisi olarak mezun oldu. 1990 yılından itibaren de fiilen bilgisayar alanında çalıştı. Bilgisayar alanında pek çok işe girdi, çıktı. Yine 1990 yılından itibaren birçok bilgisayar dergisine yazmaya başlayan yazarın en büyük özelliği, yazdığı dergilerin hepsinin (Bilgisayar Pazarı, PC Günlüğü, PC!, son olarak da PC World) kapanmış olmasıdır. Kendisi kapanacak dergileri saptama konusunda uzmandır.

Koyu bir Microsoft ve Bill Gates hayranı olan Murat Yıldırımoğlu, 1997 yılının sonunda Microsoft Sertifikalı Sistem Mühendisi (MCSE) ve Microsoft Sertifikalı Eğitmen (MCT) oldu.

Halen İstanbul?da yaşıyor, Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE) eğitimleri veriyor ve çeşitli kuruluşlara destek sağlıyor. Kendisine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilir, www.muratyildirimoglu.com adresindeki sitesinden ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresindeki blog?undan çeşitli yazılarını okuyabilirsiniz.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN