02262017Pz
Last updatePzt, 20 Şub 2017 11am


Bilgisayar I ? II - Yrd. Doç. Dr. Zehra Alakoç Burma

Uygulamalı ve Örnekli
Bilgisayar I ? II
(Temel Bilgi Teknolojileri) ? Tüm Bilgisayar Dersleri ve ECDL Müfredatına Uygun
Yrd. Doç. Dr. Zehra Alakoç Burma    
Ocak 2013 / 1. Baskı / 493 Syf.
Fiyatı: 23.50 TL    

Kitap Hakkında

Kitap, Üniversitelerin tüm fakülte ve yüksekokullarında ?Bilgisayar-I ve Bilgisayar-II? ile ?Temel Bilgi Teknolojileri? dersine, Bilgisayar Programcılığı Bölümlerinin ?Entegre Ofis?, ?İşletim Sistemleri?, ?Internet Programlama-I?, ?Web Tasarımının Temelleri? derslerinin müfredatına uygun olarak uygulamalı ve bol örnekli olarak hazırlanmıştır. Kitap, ayrıca bilgisayar bilgisi düzeyini belirleyen ve uluslararası bir sınav ve geçerliliği olan ECDL (European Computer Driving Licence = Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası) müfredatına da uygundur.

Kitapta temel bilgisayar bilgileri, Windows işletim sistemi, Office 2010 programları, Internet ve ağ kavramları, basit web sayfası hazırlama dili HTML, profesyonel web sayfası hazırlama programı Adobe Dreamweaver programı detaylı şekilde ve örnekleri ile anlatılmıştır.

Kitabın amacı, öğrencinin temel ve ileri bilgisayar bilgileri edinmelerini ve örneklerle kazanılan edinimleri pekiştirmelerini sağlamaktır. Kitap her ne kadar üniversite öğrencilerine yönelik olarak yazıldıysa da her düzeyde eğitim alan öğrencilere, ECDL sınavına hazırlananlara ve bilgisayar hakkında bilgilenmek isteyen herkese hitap etmektedir.

Konu Başlıkları
    Bilgi Teknolojileri ve Donanım
    Windows 7
    Word 2010
    Excel 2010
    Access 2010
    Power Point 2010
    Internet, Güvenlik, Tarayıcılar
    HTML Web Sayfası hazırlama Dili
    Dreamweaver CS6

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN