02262017Pz
Last updatePzt, 20 Şub 2017 11am


Örneklerle Algoritma ve C# Programlama - Erhan ARI

Basit Anlatımlı Algoritma ve C# Programlama Kitabı Yayınlandı

Kitap hakkında
orneklerlecprogramlamaKitap programlamaya yeni başlayanları da kapsayacak şekilde, programlama ile ilgilenen, günü-müzün tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan programlama dillerinden biri olan C# dilini öğ-renmek isteyen, Bilgisayar Programlama dersini alan tüm eğitim kurumları öğrencilerine yönelik sade ve anlaşılır bir dille yazılmıştır. Kitabı bitirdiğinizde, programlama mantığını ve C# program-lama dilini öğrenebileceksiniz.

Kitap içerisinde temel kavramlar, algoritmalar, akış diyagramları, C# Konuları ve C# ile gerçekleş-tirilmiş örnekler yer almaktadır. Ayrıca C# diline ait komut ve ifadelerin daha iyi kavranabilmesi için programın kullanılışları uygulamalı olarak anlatılmıştır. Tüm konularda kolaydan zora doğru analiz edilerek çözülmüş örneklere ve konu içlerinde konuların daha iyi kavranabilmesi için ça-lışma sorularına ve 115i çözümlü 168 Örnek Çalışmaya yer verilmiştir. Örnek çalışmalar C# der-leyicisi tarafından derlenmiş olup, ekran çıktılarına kitap içerisinde yer verilmiştir.

Eser, üniversitelerde okutulmakta olan temel seviyedeki "Temel Programlama, Algoritmalar" derslerine uygun olarak hazırlanmış olmasına rağmen, algoritmaları ve C# dilini kendi kendine öğrenmek isteyenlere de hitap etmektedir.

Erhan ARI:
Yazar, 1985 yılında Bursada doğdu. Meslek lisesi Bilgi-İşlem bölümünü bitiren yazarın bilgisayar ve programlama ile tanışması bu yıllarda olmuştur. Lisans eğitimini Bilgisayar Sistemleri Öğret-menliği alanında, Master eğitimini ise Elektronik-Bilgisayar Eğitimi anabilim dalında tamamlamış-tır. İlk yıllarda Pascal ve QBasic programlama dilleriyle programcılığa başlayan yazar, özellikle üniversite yıllarında Delphi, Visual Basic, Java, C, C++ ve C# programlama dilleriyle ilgilenmiştir. Web ve masaüstü programcılığına olan ilgisi programlamayı hobilerinden biri haline getirmiştir. 2007 yılından beri web ve masaüstü programcılık konusunda dersler vermektedir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
- Akış Diyagramları
- Değişkenler ve Veri Türleri
- Tür Dönüşümleri
- C# Programlama Dilinde Operatörler
- Kontrol Deyimleri
- Döngü Deyimleri
- Metotlar
- Programlama Hataları
- Dosyalama İşlemleri
- Veritabanı İşlemleri
- C# Uygulama Örnekleri

Baskı Sayısı    :    1. Baskı
Baskı Tarihi     :    2014/06
Ebad                 :    16x23,5 cm.
Sayfa                 :    262
Fiyat                   :    21,50 TL
Barkod              :    9789750229169
ISBN                  :    975 02 2916 9
Kategori            :    Bilgisayar, Programlamaya Giriş

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

FACEBOOK'TA TAKİP EDİN