C# Form Bileşeni (Ders 2-3)

Ders 2

Ders 3

Merhabalar arkadaşlar.

Bu konuya 2 video ekleyeceğim.Bilindiği üzere Youtube’a maksimum 15 dakika süren bir video eklenebiliyor.Videoyu çektikten sonra videonun 17 dakika sürdüğünü gördüm ve videoyu 2 kısıma ayırdım.Bu konuyu hem ders 2 hem de ders 3 olarak görebiliriz.

Bir önceki dersimizin devamı olarak düşünebiliriz bu dersi. İlk derste ( C#’a Giriş ) de söylediğim gibi bir sonraki derste artık tamamen görsellikten sıyrılıp siyah ekran dediğimiz ms dos ekranında programlama mantığını anlamaya çalışacağız.Tabiki bütün bunları çözdükten sonra bizim için önemli olan asıl işimiz görsel programlama kısmına tekrar döneceğiz.

Bir sonraki videoda Csharp’ta değişkenler,sabitler,operatörler gibi konularla iyiden iyiye olayın derinliklerine inmeye başlayacağız.Herhangi bir programlama dilini bilen arkadaşlar bu kısımları çabucak anlayacaklardır zaten.Programcılığa yeni başlayan arkadaşlar da ellerine kağıt kalem alıp bir yandan yazarken bir yandan da programı kullanarak pratik yaparlarsa hiç sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Bana Ders Anlat © 2008-2022