Facebook’ta Yenilik : Anonim Girişi

Facebook’un duyurduğu yeni özellikle artık facebook kullanıcıları üçüncü parti site ve programlara anonim(misafir) olarak facebook’a giriş yapabilecekler. F8 Uygulama Geliştiricisi Konferansı’nda ilk sahneye çıkan Mark Zuckerberg, insanların üçüncü parti program ya da sitelere Facebook üzerinden giriş yaparken tedirgin olduklarını ve bunun önüne geçmek için bir özellik geliştirdiklerini söyledi.

Konuyla ilgili olarak F8 konferansında açıklama yapan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg hizmet verdikleri topluluklar arasında en önemli olanının, ürünlerini kullanan kişiler olduğunu belirtip şunları söyledi;  “İnsanların, kişisel bilgilerini uygulamalarla paylaşmak konusunda tedirgin olduklarının ve uygulamaların bilgilerini nasıl kullanacağı konusunda daha fazla kontrole sahip olmak istediklerinin farkındayız. Bu, bizim için çok ciddi bir konu. Eğer insanlar kendilerini rahat hissedecek kadar kontrole sahip olmazlarsa, bu hem onlar, hem de geliştiriciler için kötü olur. Onlar, yeni uygulamaları kullanma ve kişiselleşmiş deneyimler yaşama fırsatını kaçırırken, geliştiriciler de potansiyel yeni müşterilerini kaybetmiş olur. Bu nedenle insanlara öncelik vermek ve onlara uygulamalarınıza güvenmeleri için gerekli araçları sunmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.”

Facebook’un yeni özelliğiyle artık kullanıcılar söz konusu site ya da programları Facebook kişisel kimlik bilgilerini paylaşmadan da programı deneme imkanı sunulacak. Bunun için kullanıcılara normal girişin hemen altında ‘Anonim Giriş’ seçeneği de uygulamaya eklenecek.

 

Bana Ders Anlat © 2008-2022