Kunena modül konumları

Ana sayfa Forumlar WEBMASTER Hazır Sistemler Joomla Kunena modül konumları

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 10 yıl 2 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #16636
  Anonim
  Pasif

  [b]kunena_announcement[/b] : Duyuru alanıdır. Bu modül konumu Kategoriler ( index ) ve Recent topics ( son mesajlar ) menülerinde görünmektedir. Duyuru konumu mesajlarda görünmez. Aşağıdaki uyarlanmış örneklerimize bakabilirsiniz.

  [b]kunena_bottom[/b] : Forumun en alt kısımında yer alır. Tüm kunenea menülerinde görüntülenir.

  [b]kunena_menu[/b] : Bu konum kunena menüsü içindir.

  [b]kunena_msg_1 :[/b] Mesajlardan sonra yer alır. Bu kısımda genelde reklam yayınlanır ve sadece mesajlarda ve bir mesaja cevap yazılmışsa görüntülenir. 1 rakamı modülün kaçıncı mesajdan sonra yayınlanacağını gösterir. 23,4 vb yazabilirsiniz. kunena_msg_x şeklinde aynı anda en fazla 3 adet modül yayınlayabilirsiniz.

  [b] kunena_profilebox :[/b] Kunena login alanın sağ tarafıdır. Tüm kunena menülerinde çalışır ( Kategoriler ( index ) – Recent topics ( son mesajlar ) – Mesajlar )

  kunena_section_1 : İndex görünümünde kategorilerden sonra modül yayınlamak için kullanılır. Sadece index görünümüde görüntülenir. Yayınlamak istediğiniz müdülün hangi kategoriden sonra görünmesini istiyorsanız 1 rakamı yerine kategori rakamını yazmalısınız.

  kunena_topic_1 ; Kunena forumda, ilk son mesajdan sonraki alana reklam veya herhangi bir modül eklememiz için bu konum ismini kullanabiliriz. Ayrıca bu konum ismini ilk son mesajdan sonra, ikinci son mesajdan sonra, beşinci son mesajdan sonra … şeklinde kullanabiliriz. Bunun için konum ismini kunena_topic_1 bir alanını kendimize göre değiştirebiliriz. Örneğin: 5. son mesajdan sonra reklam yayınlansın istiyorsak = kunena_topic_5 olarak konumu isimlendirmeliyiz. Bu konum sadece Recent topics ( son mesajlar ) menüsü altında çalışır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2022