PHP’de IP İşlemleri

Ana sayfa Forumlar PROGRAMLAMA PHP PHP’de IP İşlemleri

• Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 12 yıl önce Bahadir tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    Bahadir
    Üye

PHP de bir kaç ıp işlemine göz atalım
    PHP IP gösterme komutu ;
    Kod :

PHP?de ip göstermek bu kadar Basit .Sırada sitemize girmesini istemedigimiz IP adreslerini Karaliste yapıp engellemek
    Kod :
    Karaliste.asp”>Karaliste.asp”>Karalistedesiniz …
    Hoop Nereye Siteye girişiniz engellenmiştir …”;
    }
    else{
    echo “Ip Adresiniz : $ipadres”;
    ?>
    //Buraya diger index kodlarınız gelecek

Siteye Girenlerin IP adreslerini kaydetmek ben aşşgıdakı kodlarda ipkayit.txt olarak yaptım ama siz ipkayit.php yapın daha sıralı olur ikisinide deneyip bakın isteginize bağlı olarak seçersiniz ve ek vereyim mesela sitenize girenlerin ip adresini kaydettiriyorsunuz index.php nin en altına bu kodu yerleştirdiniz ve index.php ye girenlerin ip adresi /ipkayitlari/ipkayit.txt ye kaydoluyor ipkayitlari satirini silip direk ana dizine kaydettire bilirsinizi isterseniz neyse /ipkayitlari/ipkayit.txt yi sadece siz görmek istiyorsunuz başkasının bakmasını istemiyorsanız ipkayitlari dizinine yeni bir .htaccess dosyası oluşturuyoruz ve içine allow from sizin ip adresiniz
    deny from all yazıp kaydediyoruz artık o dizine sadece siz bağlanabilirsiniz
    Kod :
    “);
    echo “IP Adresiniz : $ipadres
    IP Adresiniz Kayıt Altına Alındı Herhangibi Bir Saldırıda Mahkemede Delil Olarak Kullanılacaktır ..”;
    ?>
    Siteye RFI ile Saldıranların IP adresini Kaydetmek
    Kod:
    Heykır
    Lamerliğin Lüzumu Yok
    Ip adresin kayıt altında …”;
    $ipkayit = fopen(“ipkayit.txt”, “a”);
    $adres = $_SERVER[“REQUEST_URI”];
    fwrite($ipkayit,”IP : $ipadres Adres : $adres
    “);
    }
    ?>

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2022