Suya Düşen Telefonlarınızı Kurtarmak

Ana sayfa Forumlar MOBİL CİHAZLAR ios – iphone – ipad Suya Düşen Telefonlarınızı Kurtarmak

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Yazar
  Yazılar
 • #11743
  Bahadir
  Üye

  [img]http://imagesturk.net/images/YAyn.jpg[/img]
  Resimdeki telefona bişey olmaz o 3310 ama 😀
  Merhaba BDA Takipcileri ne yazıkki üretici firmalar suya düşürdüğünüz telefonları garanti kapması dışında bırakıyor. Firmalar cep telefonun içine ve dışına yerleştirdiği gizli işaretler ile telefonun suya düşüp düşmediğinide kolaylıkla anlayabiliyor. Bu gizli işaratler su ile temas ettiklerinde hemen renk değiştiriyorlar. Bu yüzden cep telefonunuzu kurtarmak size kalıyor diyebiliriz.

  Eğer telefonunuz tatlı suya düştüyse; İlk olarak yapmanız gereken şey cihazın SIM kartını çıkarmak olmalı. Çünkü SIM kartları telefon bozulsa dahi çalışmaya devam ediyor. SIM kartınızı çıkartıktan sonra kuru bir bezle telefonunuzu hemen siliniz.

  Cep telefonunuzun içindeki nem doğal bir şekilde buharlaştıysa telefonunuzun kurtulma ihtimalı daha fazla oluyor. Doğal bir yolla cep telefonunuzu kurutmanın en iyi yolu ise elektrik süpürgesi kullanmak oluyor. Elektrik süpürgesi ile cep telefonunuzun içine hava üfleyebilir veya cep telefonunuzun içindeki nemli havayı çerekerek daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Kurutma işlemi sırasında kesinlikle saç kurutma makinası kullanmayınız! Saç kurutma makinası soğuk modda olsa dahi içindeki sıcak hava ile telefonunuzun lehimlerini yakabilir ve telefonunuza zarar verebilir. Ayrıca telefonu direk güneş altında tutmayı ve mikrodalga fırında kurutmayı asla denemeyin!

  Diğer bir doğal kurutma yöntemi ise pirinç kavanozu olacaktır. Bildiğiniz üzere pirinç taneleri ortamdaki nemi çok hızlı bir şekilde emerler. Yapmanız gereken şey ise içi pirinç dolu bir kavanoza telefonunuzu koymak ve kavanozun kapağını kapatarak en az bir gün bekletmek.

  Eğer telefonunuz tuzlu suya düştüyse yapmanız gereken şey telefonunuzun SIM kartını çıkartıkdan sonra tatlı suya bırakmak ve biraz bekletmek olmalıdır. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristaller ile telefonunuzun bazı parçalarına zarar verebiliyor. Telefonunuzu tatlı suya bırakarak bu kristallerin tatlı suya karışmasını ve telefonuzun arınmasını sağlamalısınız. Daha sonra yukarıda belirtilen adımları uygulamalı ve telefonuzu doğal yöntemler ile kurutmalısınız.

  2 Hafta Önce İphone Suya Düşürmüştüm Pirinç Kavonozuna Koydum 4 gün sonra sapa sağlam çıktı

  #11919
  Anonim
  Ziyaretçi

  teşekkürler

  #12901
  Anonim
  Ziyaretçi

  Teşekkürler bir gün telefonum suya düşerse deneyeceğim.

  #13051
  Gökhan
  İzleyici

  Bilgi için teşekkürler

  #16679
  Doruk Efe
  İzleyici

  Bilgi için teşekkürler.

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.
Bana Ders Anlat © 2008-2022