Google Chrome Açınca Başlat Çubuğu / Görev Çubuğu Kayboluyor Hatası ve Çözümü

Google Chrome uygulamasını başlatıp üstteki uygulama menüsünden ekranı kapla simgesine tıklayıp (F11 tam ekran modu değil) tam ekranda(Maximize) kullanırken başlat çubuğunun kaybolması sorununu çoğu Chrome kullanıcısı yaşamakta. Sorunun bir kaç şekilde çözümü var. Basitten zora doğru çözümleri sıralayacağız.

1- Chrome’u yarım ekran konumuna getirip Görev/Başlat çubuğuna sağ tıklayıp özelliklerden “Görev Çubuğunu Otomatik Gizle” seçeneğine tik atıp “Tamam” a tıklıyoruz. Sonra tekrar aynı özellikler penceresini açıp “Görev Çubuğunu Otomatik Gizle” seçeneğindeki tiki kaldırıp “Tamam” a tıklıyoruz. Bu garanti bir sonuç vermezse 2. yolu deniyoruz.

2- Google Chrome sayfası tam ekran(maximize) açıkken

CTRL+ALT+DELETE kısayolu ile Görev Yöneticisi’ni başlatıyoruz. “İşlemler” sekmesinden “explorer.exe” yi bulup işlemi sonlandırıyoruz ve Görev Yöneticisi’ni kapatıyoruz. Tekrar Görev Yöneticisini açıp yukarıdaki Dosya başlığında bulunan “ÇALIŞTIR” butonuna tıklıyoruz ve karşımıza gelen kutucuğa “explorer.exe” yazıp “Tamam”a basıyoruz. İşlemimiz tamamdır.

7 Yorum

 1. Teşekkür ederim 2- çözüm olayı düzeltti.

  1. Hocam ben bunu yapinca ekrandaki her sey gitti napmam lazim

 2. hocam çok teşekkürler her yerde arıyorum bulamadım çözüm buradaymış 🙄

 3. çok teşekkür ederim

 4. Çok teşekkürler hocam ilginize emeğinize sağlık 2.yöntem işe yaradı

 5. Merhaba ,

  Görev yöneticisinde explorer exe yok, başka hangi yolu izleyebilirim?

  Lütfen yardım

  1. uygulamalar-yeni görec seçeneğine explorer.exe ya da explorer yazın yeterli.

Yorumlar Kapalı.

Bana Ders Anlat © 2008-2022