Kendi İnternet Sitemi Nasıl Kurabilirim? Domain – Host Nedir?

 İnternette çoğu kullanıcının blog yazarı vs. olduğu bu günlerde ücretsiz sitelerde sadece fenomenler tutunabiliyorlar. Eğer çevrenizle değil birikimlerinizle, yazma yeteneğinizle ya da bir ürün satışıyla kazanç sağlamak istiyorsanız google’da üst sıralarda yer alıp (hızlı index) reklam almak için bir domain ve host kullanmanız gerekiyor. .net .com .org kullanıcı alışkanlıkları nedeniyle daha revaçta olsa da onlarca  uzantılı domainler var.
 
Domain sizin sitenizin adıdır. Örneğin bizim web sitemiz BanaDersAnlat.com ‘dan ibaret değildir. Bu sadece sitemizin ismidir. Yani domain’imiz. Domain satın almak için google’a domain tescili yazdıktan sonra karşınıza çıkan telekomünikasyon şirketlerinden satın alma işlemini yapabilirsiniz. 2 ila 10 $ arasında seyreden domain’ler sizin için bir avantaj olacaktır.
 
Domain alınca iş bitmiyor elbette. Sitemizin asıl deposu olan ve o olmazsa domain’i kullanamayacağımız hosting’e geldi sıra. Muhtemelen domain’i satın alacağımız sitede kategoriler halinde görebileceğiniz hosting satışları yapılıyor olacak. Bunlardan birini satın alabilir ya da byethost şirketi gibi ücretsiz hosting hizmeti veren hostingleri kullanabilirsiniz. 
Bana Ders Anlat © 2008-2022