Neden Sosyal Ticaret Siteleri Anne Blog Yazarlarına Yatırım Yapmalıdır?

anne blogerAnne blog yazarları internette günümüzün en etkili kişileridir. Anne blog yazarları genelde yüksek eğitimli, evden çalışan ve blog yazarlarının tavsiyelerine göre satın alma alışkanlığı geliştiren kişilerdir. Anne blog yazarları internette ?Anneler herşeyin en iyisini bilir? katmanını yönetmekte olup bu işi oldukça ciddiye almaktadır. Bu yüzden günümüzün e-ticaret şirketleri anne bloggerlar ile bir ortaklık geliştirmelidir.

?Anne mutlu değilse, kimse mutlu olamaz?

Anne blog yazarları tüm takipçilerine saygı duymaktadır, bu yüzden birçok kadın onların söylediği her kelimeyi hakikat olarak kabul etmektedir. Bu durum e-ticaret sitelerine büyük bir fırsat sağlayabilir. Eğer blog yazarları sitenizi tavsiye ederse önceden emek sarf etmediğiniz yüzlerce hatta binlerce kadın sitenize akın edebilir.

 

Yayımcıların çoğu aslında bu fenomenin farkındadır. Gazetelerde genelde kadınlar için bir alan olsa da, ortalama bir aile için buradaki yorumlar yeterli değildir. Bu yüzden anneler diğer annelerin yorumlarını aramaktadır. Etkili bir anne, çocuklarının ya da kendisinin beğendiği bir kitap hakkında bir yazı yayınladığında o kitabın satışları dramatik bir şekilde artış göstermektedir. İnternetin bir güzelliği de bu yorumların yeni kullanıcıların da erişebileceği şekilde her daim sitede yer almasıdır.

Tabi bu yorumların bir de negatif tarafı bulunmaktadır. Eğer bir anne blog yazarı geri gönderdiği bir ürünle ilgili kötü bir müşteri servisi deneyimi yaşadıysa okurları hemen aynı şekilde hayal kırıklığına uğramakta ve bir ürün hakkında karar verirken bu deneyimi temel almaktadır.

?Mutlu Evliliğin Püf Noktaları?

Anne blog yazarları profesyoneldir ve iyi şirketlerle ortaklık hakkında konuşmaktan mutluluk duyarlar. Eğer bir anne blog yazarı ile ortaklık kurmayı düşünüyorsanız bu süreçte size yardımcı olabilecek birkaç püf noktasına göz atabilirsiniz:

  • Birinci ve en önemlisi onun blogunu okuyun! Dışarıdan bakıldığında kolay görünebilir ama anne blog yazarları her bir detayı ince ince işler ve ürettikleri üründen gurur duyar. Bu yüzden sadece son birkaç blog yazısını okumak yeterli değildir. Blogu yazarın ne düşündüğünü neler hakkında yazdığını anlayacak kadar, onu tanıyacak kadar detaylı okumalısınız.  Bu şekilde onu takip eden kişilerin profilleri ve neden bu blogu takip ettikleri konusunda da bilgi sahibi olacaksınız.
  • Birçok anne blog yazarının değiştirilemez bir takım konular hakkında tutkuları vardır. Şirketiniz bu konularla ilişkili mi? Eğer öyleyse bu durum her iki taraf için de yararlı olacak bir ortaklık zemini oluşturacaktır. Tipik bir kazan-kazan durumu?
  • Yarışmalar ve eşantiyon ürünler anne blog dünyasının en popüler içerik formlarından bazılarıdır. Blog yazarı ile birlikte yaratıcı bir yarışma düzenlemek için çalışın ve şirketinizin ürünlerini okurlara ödül olarak gönderin. Aynı zamanda sosyal medyanızda bu blogu duyurursanız ortaklığınızı güçlendirmiş olursunuz.
  • Anne blog yazarları meşgul insanlardır. Onlarla kısa ve öz ama nazik bir şekilde iletişim kurun ve her zaman şu sorunun cevabına hazırlıklı olun: Okurlarına faydalı olan ne öneriyorsunuz?

Anne blog yazarları eğer şirketinizle blogu arasında gerçekten bir uyum varsa ortaklığı kabul edecektir. Onlar iyi içerikler yazdıkları, doğru tavsiyeler verdikleri için takip edilmektedirler bu yüzden kötü bir ortaklığa harcayacak zamanları yoktur. Eğer doğru bir ilişki geliştirebilirseniz en değerli online kullanıcıların dikkatini çekmiş olacaksınız.

Kaynak:

Why Your E-commerce Business Needs to Invest in the Mom Blogger Community

Kaynak: etohum

Bana Ders Anlat © 2008-2022