Twitter’da hareketli gif nasıl koyulur ?

Twitter GifTwitter sosyal ağ kullanıcıları, uzun süredir gönderdikleri mesaj içerisine hareketli animasyon eklemek için talepte bulunmaktaydılar. Geçtiğimiz çarşamba günü, destek ekibinin gönderdiği tweet’le birlikte istekleri gerçekleşti.Android ve iPhone cihazlar da dahil olmak üzere Gif’leri twitter üzerinde artık görebileceksiniz. Ancak, sadece Twitter.com aracılığı ile gönderebilirsiniz ve tabletler üzerinde maalesef çalışmıyor.
GIF mesajlarını göndermek oldukça kolay. Şimdi sizinle, adım adım twitter’da hareketli gif animasyonu nasıl eklenir birlikte bakalım.

 

 

ADIM 1: GIF seçeneğinizi bulun

gif-bul

İyi bir GIF bulabilmeniz için en hızlı yol Gipy ‘ye gitmek. Beğendiğiniz gif dosyasını bulduktan sonra bilgisayarınıza kaydedin.

ADIM 2: Tweet oluşturun

tweet-olustur

Twitter anasayfasını kullanarak yada kendi profilinize giderek tweet oluşturmanız mümkün.

ADIM 3: Fotoğraf ekle butonuna tıklayın

fotograf-ekleyin

GIF dosyasını bilgisayarınıza kopyaladıktan sonra, upload edeceğiniz gif dosyasını tıpkı resim gönderirken yaptığınız gibi seçip upload edebilirsiniz.

ADIM 4: Gönderin.

gonderin opt

Tweet’inizi gönderdikten sonra, gif animasyonunu tıpkı vine video’larında olduğu gibi oynatıp, durdurabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, gif dosyalarını tıpkı fotoğraflar gibi upload edebilseniz de, aynı anda sadece bir tane gönderebilirsiniz. Aynı anda çoklu gönderim yapabilme özelliği sadece statik resimlerde mevcut.

Bana Ders Anlat © 2008-2022