WordPress Kurulumu

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere wordpress bilgisayara kurma hakkında bilgi vereceğim. Gördüğüm kadarıyla bu konuda takılan bir çok arkadaşımız var. Asında gözümüzde o kadar büyüttüğümüze değmez çok basit kurulum sistemi var. Mysql oluşturduktan sonra herşey kendiliğinden geliyor. WordPress kurulumunu anlatmak için adım adım ilerliyeceğiz .İlk Adım:
*Wordpress Türkiye sitesinden “tr” paketine sahip wordpress dosyalarımızı indirelim.
*Wordpress dosyalarımızı .rar’dan çıkartıp masaüstümüze atalım.
*Bilgisayarınızda yüklü olan FileZilla veya Ftp aracını açarak dosyalarımızı public_html  Adında olan klasörümüzün içine aktaralım.

İkinci Adım:

*Cpanel’e girerek (www.siteadi.com:2082) kendinize MysQl Datebase kısmından bir veritabanı oluşturun. 

*Ardından Kurulumu Yaptığınız siteye girin karşınıza çıkan yapılandırma dosyası “Yarat” seçenegine tıklıyoruz.

*Daha sonrasında “Devam Edebiliriz” seçeneğine tıklayarak devam ediyoruz.

*Geldik en önemli adıma Cpanel’e girip oluşturduğumuz veritabanının “veritabanı adı” “kullanıcı adı” “sunucu adı” ve “parola” kısmını doldurarak devam ediyoruz.

*Ardından karşımıza sitemizin adı yazacak bir alan ve admin bilgilerini gireceğimiz bir kısım çıkıyor bunlarıda kendinize göre düzenleyip devam seçeneğine tıklayarak devam ediyorsunuz.

* Daha sonrasında gelen ekranda “Giriş” seçenegine tıklayarak admin girişini gerçekleştiriyoruz.

Tebrikler siteniz başarılı bir şekilde kuruldu iyi günlerde kullanın. Altaki videodan daha detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.

 

 

1 Yorum

  1. Uzun zamandır araştırmasını yaptığım bu konu üzerine artık tarafınızdan bilgi sahibi oldum diyebilirim. Konu hakkında ki açıklayıcı paylaşımınız için teşekkürler.

Yorumlar Kapalı.

Bana Ders Anlat © 2008-2022