Yakıtsız çalışan Manyetik Motor

Muammer Yildiz magnetic rotatorYıllardır yapılırdı, yapılmazdı, yaptım ama ….çok tartışılan, elektriksiz ve yakıtsız çalışan manyetik motor Muammer YILDIZ isimli Türk Mucit tarafından üretilmiş.

Ülkemizde Erke Dönergeci olarak çok tartışılmıştı. Türk Mucit Muammer YILDIZ tarafından üretilen motor hiç bir yakıt, elektrik enerjisi ve fiziksek kuvvet uygulamadan çalışıyor.

Çalışma sistemi ile ilgili Web sitesinde  yer alan bilgi şu şekilde;
“sabit bir manyetik alan ile, değişken bir manyetik alan arasında etkileşim oluşturmaya yarayan, bir dizi mıknatısa düzenine sahip bir cihaz ile ilgilidir.

Cihaz, döner bir mil etrafında, eksensel olarak kullanılan bir rotor ve bir stator içerir. Rotor, bir ve birden fazla birincil mıknatıs dizileri içerir. Stator ise bir ve birden fazla ikincil mıknatıs dizileri içerir. Birincil ve ikincil mıknatıs dizilerinin herbiri, iki ya da daha fazla çift kutuplu mıknatıs içerir. Düzenleme ve yönlendirmeleri birbirlerinden farklı olabilmektedir.

manyetik motorSadece mıknatısların manyetik gücü ile çalışmaktadır. Bundan başka herhangi bir enerji kaynağına gereksinim duymamaktadır. Makinelerimizin gücü, mıknatısların oluşturduğu manyetik alanın gücü ile doğru orantılıdır. Mıknatıs teknolojisinin gelişimi, makinenin gelişiminde doğrudan rol oynayacaktır.

Dünyanın her köşesinde uygun şekilde üretimi yapılabilecek niteliklere sahiptir.

Her devirde ve güçte çalıştırılabilmektedir: Mevcut prototiplerimiz, elde edilen deney sonuçlarına göre 0,5 HP dan ? 508 HP ye kadar güçlerde denenmiştir. Her boyutta üretimi yapılabilmektedir. Gemi motorundan, saat piline kadar her türlü değişik boyutta üretimi mümkündür.

Her türlü hareket sistemine uyarlanabilmektedir. Aygıt tarafından sağlanan döngüsel devinim, herhangi bir mekanik düzeneği çevirebilir; mil, kayış, pervane, tekerlek, vites kutusu, alternatör vb.”

Geneva Inventions Exhibition 400Ürün 2013 Cenevre Buluşlar Fuarı’ndada sergilenmiş.

Muammer YILDIZ’ın web sitesinde yer alan kurumsal ve iletişim bilgileri pek güven vermesede ürünle ilgili yer alan bilgilere bakıldığında önümüzdeki günlerde yoğun tartışmalar olacağa benzer.

4 Yorum

  1. mantıklı bir proje patent almış olsa dahi motor devri kontrol edilebilir anlık hızlandırma ve yavaşlatma olmadıktan sonra hiç bir esprisi yok demiyorum elektrik üretimi için ideal

  2. Selamlar Her şey bir kenara admininde dikkatini çekmiş bu şirketle iletişime geçmek bilgi almak bir mesele site yeterli değil mail atıyorsun cevap yok. Satışların 2019 tarihine kadar dolu olduğu gibi bir cevap geliyor. Ben yeterince güvenli bulmadım cevaplar kısmında şirketin bir gizemi var ve hiç bir şekilde cevap alamıyorsun yani bir proje ile ilgili bir bilgi alış verişi yapamıyorsun. En sonunda yaptın eline dağlık tepe tepe kullan demek kalıyor. Düşüncem aşamadıkları bir olay var buda açıklanmıyor.

  3. Bende satışa çıkartılmalı elektrik üretimi yapılabilir

  4. Sinan ÖZYOLDAŞ

    12 yıldan bu yana manyetik enerji ve yerçekimi enerjisi ile elektrik üretme sistemleri ( arge ) ile uğraşmaktayım. Manyetik enerjiyle ilgili olarak çok verimli bir sonuç alamadım ama yerçekimiyle ilgili olumlu tasarımlarım devam ediyor. Bu konuda kendi maddi imkanlarım yetersiz, bir çok iş adamıyla görüşmeler yaptım, projenin finansını kabul ettiler ama iş protokol imzalama yani resmiyete gelince vazgeçtiler. Eğer benimle bu yolda emin adımlarla yürüyecek, idealist, maddi imkanı olan ve resmi protokol yapmak isteyen bir girişimci varsa iletişim kurmak isterim.

Yorumlar Kapalı.

Bana Ders Anlat © 2008-2022