Yetenek.li, Kariyet.net ten yetenekler üzerine bir sosyal ağ projesi

Kariyer.net, Ekin Öcalan, Güneş Bayır ve İlker Köksal tarafından Referbase ismiyle Ankara’da kurulan sosyal ağ projesini satın alarak yetenek.li ismiyle istanbulda falaiyete başladı.yetenekli

İsminden de anlaşılacağı gibi yetenekler temel alınarak benzer yetenek sahiplerinin iletişim kurmasını sağlayan bir Sosyal ağ. Sosyal ağda yeteneklerin 3 ayrı grubu var. Profesyonel yetenekler, sosyal yetenekler ve davranışlar olmak üzere 3 ayrı grupta kullanıcı kendine özgü nitelikleri toplayabiliyor. Facebook, LinkedIn, Google+ hesaplarıyla girişin haricinde Foursquare hesabıyla da giriş yapılabiliyor.

Kullanıcı yetenekleri seçtikten sonra sosyal ağda yerini alıyor. Yetenek.linin çalışma mantığı Facebook ve LinkedIn gibi arkadaş eklemekten çok Twitter’da olduğu gibi takip etme ve takip edilme üzerine kurgulanmış. Kullanıcı takip ettiği kişilerin hareketlerini profilin üstünde haber akışı şeklinde görebiliyor.

LinkedIn’de olduğu gibi kullanıcı belirttiği yetenekler üzerinden onay alması durumunda ilgili yeteneğin uzmanlığı konusunda genelin onayını almış oluyor. Yetenek.li’de bunun haricinde alınan onaylar profilin yanında yer alan puanı da etkiliyor ve kullanıcının güvenilirliğini bir noktada göstermiş oluyor.

Kullanıcı şu an için profilinden paylaşım yapamıyor. Hiç tanımadığı insanları arama bölümünden arayarak veya Müzik, Spor ve Teknoloji gruplarına dahil olarak bulabiliyor. Gruplara dahil olan kullanıcı içerik paylaşabilmesinin yanında içeriği beğenebiliyor ve yorum yapabiliyor.

Bana Ders Anlat © 2008-2022