Linkedin Rehberi

linkedin-rehberi   Dünya çapında en sık kullanılan ve oldukça hızlı büyüyen profesyonel bir platform olma özelliğine sahip Linkedin; profesyonel çevrenizi geliştirmeniz için sizlere fırsatlar sunacaktır. İş anlamında gelişmenizi sağlayan ve yeni ortaklarla bağlantılar kurmanızı sağlayacak bir platformdur. Şirketlerin İK uzmanları tarafından işe alınacak olan elemanların aramalarının yapıldığı geniş bir sosyal ağ özelliğine sahiptir. Sizler de Linkedin?i en etkili şekilde kullanarak profilinizin daha ulaşılabilir ve aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken iyi bir Linkedin rehberi kullanmaktır. 

 

100 milyondan fazla kullanıcısı olan küçük büyük tüm şirketleri ve çalışanları ağ içerisinde bulunduran dünyanın en hızlı büyüyen profesyonel sosyal ağıdır. Sizler de iş çevrenizi ve profesyonel çevrenizi genişletmek istiyorsanız Linkedin?in sizlere sunmuş olduğu imkanları doğru kullanmalısınız. Bu platforma üye olmanız halinde sizin için açılacak olan profili eksik ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Doldurmuş olduğunuz profilinizi ne kadar etkileyici bir şekilde hazırlarsanız; profilinizi ziyaret eden kişilerin sizler hakkında o kadar iyi düşünmesine yardımcı olursunuz. İlk izlenim için oldukça önemli olan profilinizde mutlaka profesyonel bir fotoğraf da kullanmalısınız. Anahtar kelime seçiminizi yaptıktan sonra 120 karakterli sınırlandırılmış alana kendinizi en iyi ve etkileyici şekilde sığdırmalısınız. İş deneyimleriniz ve eğitim bilgileriniz hakkında olabildiğince detaycı olmaya çalışın. Unutmayın ki verdiğiniz her bilgi profilinizin daha çok rağbet görmesini sağlayacaktır. Kişilerin sizler hakkında en iyi bilgi almak için girdikleri profil sayfanızda eğer varsa blog ve internet sitenizin de linklerini paylaşmalısınız. Twitter gibi sosyal bir ağ içine dahil olmanız da takip edilebilirliğinizi en üst seviyeye çıkaracak etmenlerdendir. Bu nedenle Twitter adresinizi de paylaşmayı ihmal etmeyin.

Linkedin?i telefonunuzda da mobil uygulama olarak mutlaka kullanmaya özen gösterin bu sayede son derece aktif olduğunuz için ziyaretçi sayınızda dolayısıyla da kuracağınız bağlantı sayısında artış olacaktır. Profesyonel ağınızı sürekli olarak geliştirmeniz durumunda da sizin için faydalı olacak herhangi bir paylaşımı kaçırmamış olursunuz. Linkedin gruplarına katılmanız sayesinde de sizin ilgi alanlarınızın dahilinde birçok insanla bağlantı kurabilirsiniz. Sizlere iş ve marka konusunda oldukça başarılı imkanlar sunan son derece başarılı ve geniş bir ağdır.
  

Bana Ders Anlat © 2008-2022