WhatsApp Yeni Özellikleriyle Windows Telefonlara Geri Döndü

whatsapp-windows-telefonWhatsApp, birkaç hafta önce, teknik sebeplerden dolayı Microsoft’la çalışmaya son vermişti. Fakat, şimdi problem çözüldü. Çok talep edilen bu uygulama geri dönmüş olmakla birlikte, yanında yeni özellikler de getirdi. Joe Belfiore attığı tweet’le WhatsApp uygulamasının geri döndüğünü belirtti.

 

 

 

Uygulamanın 2.11.490 versiyonu, tüm sorunların çözümü oldu. Windows telefonlarda yeni WhatsApp’ın geliştirdiği yeni özellikler:

• Arka planlar
• Aynı anda toplu mesaj gönderebilme özelliği
• Gizlilik ayarları
• Otomatik medya indirme
• Özel uyarı tonları

Windows Phone 8, 3’üncü güncellemesi ciddi sorunlara neden olmuştu. Bu durum çoğu WhatsApp uygulama geliştiricisi tarafından  sıkıntıyla karşılandı. Uygulama sürekli hatalar veriyordu. Bilindiği üzere, Windows 8.1 Microsoft için büyük öneme sahip. Dolayısıyla şirket kullanıcılarına iyi bir deneyim yaşatmak istiyor.

WhatsApp bir yıl içerisinde kullanıcı sayısını iki katı olan bir milyara çıkartmayı hedefliyor. Fakat, bu süreçte şirket, işlevsellik açısından bazı problemlerle karştı. Windows telefonlar’dan desteğini çekmeden hemen önce bu sebepten bazı kullanıcılarını kaybetti.

WhatsApp’ta mesaj gönderirken bazı problemler oluyordu. Örneğin mesajın geç gitmesi, yada bazı mesajların gönderilmiş olarak gösterilmesi fakat, gönderilene hiç ulaşmaması gibi. Şimdi bu problemler çözülmüş gibi duruyor.

Windows sistemli bir telefon kullanıyorsanız , bu linkten indirip,yeni WhatsApp’ı deneyebilirsiniz.

Bana Ders Anlat © 2008-2022