WordPress Zamanlanmış Bakım Hatası (Çözümü)

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size geçen gün karşılaştığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Eminim ki çoğu blog yazarı arkadaşımızda bu hatayla zaman zaman karşılaşmıştır. Şimdi bu hatanın ne olduğunu ve nasıl çözebileceğimizi anlatmaya çalışacağım.

zamanlanmis

Geçen gün yazı yazmak için blogumun yönetici paneline girdim, 2 – 3 tane eklenti için güncelleme olduğuna dair bildirim aldım ve güncellemeleri başlattım. Derken şanssızlık o ki blogumu bulundurduğum sunucuda tam o sırada bir aksaklık meydana geldi ve güncellemer yarım kaldı. 2-3 dakika sonra tekrar bloguım açılınca beyaz bir sayfaya karşılaştım. Sayfada sadece “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.  yazıyordu. Biraz bekledim ama herhangi bir düzelme olmayınca, başladım konuyu araştırmaya. Şu an hangi siteden yararlanarak çözüme ulaştığımı tam olarak hatırlamıyorum açıkcası ama bende blogumda çözüm yolundan bahsetmek istedim. İlla ki bundan sonra da çok sayıda blog sahibi bu hatayla karşılaşacaktır. İşte bu sebeple belki birilerine yardımcı olurum diye düşünüp bu yazıyı yazma gereksinimi duyduk. Daha fazla konuşup, lafı uzatmadan gelelim çözüm yoluna.

Bu sorunu 2 yolla çözebilirsiniz. Birinci yol beklemek. Eğer bu uyarıyı aldıktan sonra 10-15 dakika hiçbir şey yapmadan beklerseniz siteniz otomatik olarak eski haline dönüp, açılacaktır. İkinci yol ise beklemek istemeyenler için; WordPress sistemi kendini bakım mod’una aldığı zaman, blogunuzun kurulduğu dizine “.maintenance” adında bir dosya oluşturur. Bu dosyayı, WordPressinizin kurulu olduğu dizine her hangi bir FTP programıyla bağlanıp, sildiğiniz takdirde siteniz hemen normal haline geri dönecektir.

Bu sorunun çözümü de bu şekildedir arkadaşlar, umarım yardımcı olabilmişimdir. Eğer takıldığınız bir yer veya sormak istediğiniz herhangi bir şey varsa yorum bırakabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bana Ders Anlat © 2008-2022