Kategori: Pardus dersleri

Pardus ta open dns kullanımı

Pardus?u ailece kullananların eksikliğini en çok hissettikleri konu, herhalde İnternet filtresinin olmaması. Bu konu kullanıcı sayısı arttıkça forumlarda ve e-posta listelerinde giderek daha çok gündeme gelmeye başladı.

Pardus ta hata bildirim sistemi

Pardus Hata Takip Sistemi ya da diğer adıyla Bugzilla, dağıtım geliştirme sürecinin en önemli parçalarından biridir. Bu belgede hata kayıt sisteminin önemi, işleyişi ve bir hata kaydının nasıl olması gerektiği gibi süreç hakkında önemli bilgilere değineceğiz.

Pardusta Cd ve DVD yazma

CD ve DVD yazıcıların fiyatlarının artık iyice ucuzlamasıyla her yeni masa üstü ve dizüstü bilgisayar neredeyse standart olarak bu donanımla beraber geliyor. Bu yazıcılar çok kullanışlı olsalar da, dosyaları CD’ye aktarmamızı yarayan program çok yetenekli değilse ne kadar işe yaradıklarını gizlerler.

Pardus un ram Bellek kullanımı

Masaüstündeki ?Sistem simgesi? Pardus kullanıcılarının sistemin genel özet görüntüsünü alabileceği güzel bir araç. Bu araç pek çok ayrıntıyı gizleyerek bellek, depolama ortamı, işlemci ve dizinleri en sade haliyle görmemizi sağlıyor. Bu hızlı bakış,

Pardus e-posta listeleri

Bugzilla: Pardus Hata Takip Sistemi‘nde yapılan tüm hata girdileri ile bu hatalara ilişkin yorum ve tartışmalar buraya yansır. Bu listeden sadece hata takip sistemini takip edersiniz. Trafiği çok yüksektir. Sakın mesaj yazmayın,

Pardus ta simge seti ekleme

Pardus’u özelleştirmenin yollarından biri de görsel yönden istediğiniz değişiklikleri yapabilmenizdir. Örneğin; simge seti eklemektir. Yeni bir simge seti ekleyerek dosya ve dizinler ile Pardus menüsünde yeralan uygulamaların simgelerini değiştirebiliriz.

Mozilla Firefox Eklentileri

Mozilla Firefox eklentileri, maharetli web tarayıcınıza eklemlenen minik programlardır. Eklentiler ile Mozilla Firefox‘u,başarılı bir web görüntüleme aracı olmaktan öteye taşıyıp çok fonksiyonlu, size özel bir İnternet gezgini haline getirebilirsiniz.

Last FM nedir?

Hiç düşündünüz mü, İnternet’in günümüzde bu kadar çok tutulmuş olmasının ve gerekli görülmesinin nedeni nedir? Bu sorunun bence iki cevabı var: Birincisi, insan hayatını kolaylaştırıcı etkisi; ikincisi ise insanın ihtiyacı olan paylaşımı

Bana Ders Anlat © 2008-2022