Spotify’a Yeni Alternatif Amazon Prime

kindle-muzikDünyanın en büyük alışveriş sitesi Amazon, kendi alanı dışında başka bir girişimle gündemde. Bugün Amazon, bir müzik dinleme servisini,  Amozon Prime‘a dahil etti. Şirket, Amazon prime müşterilerinden ek bir ücret talep etmeden, reklamsız olarak tüm platformlarda çalışacak bir hizmet sunmayı hedefliyor. Bugünden itibaren, Kindle Fire HD and HDX, iOS, Android, PC ve Mac uygulamalarında aktif olarak kullanılmaya başlayacak.

 

Amazon bu alanda hizmet veren diğer şirketlere rakip olacak gibi gözüküyor. Çünkü, Amazon Prime’ın 20 milyon üyesi olduğunu düşündüğümüzde pazardaki payı küçümsenemez. Amazon, film ve kitap servislerini sunduğu Prime servisine dahil ettiği Prime Music için 99 dolar fiyat talep ediyor. Spotify’ın Amerika’da yıllık 120 dolar talep ettiğini düşünürsek, sadece müzik dinlemek isteyenler bile Amazon’a yönlenebilirler.

Amazon’un sağlayacağı bu müzik servisinde, milyonlarca şarkı ve yüzlerce çalma listesi olacağı ve şarkıları çevrim dışı dinlemek istediğimizde, şarkılardan ekstra bir ücret talep edilmeyeceği belirtildi. Aynı zamanda, Amazon’dan alınan bilgiye göre, müzik dinleyenler dinlemek istemedikleri şarkıları atlayıp müzik zevklerine göre dinleyebilecekler.

Apple’dan sonra Amazon’un da bu piyasaya dahil olmasıyla, müzik dinleme servislerinde yeni bir dönem başladı. Şimdi sektörde önem kazanan, iTunes üzerinden satın alınan şarkı sayısı yerine en çok dinlenme alan şarkılara göre şekilleneceğe benziyor.

Bana Ders Anlat © 2008-2022